| 22 تير 1399
En | 
در راستای اجرای سیاست های دولت در اداره کل راه و شهرسازی استان  صورت گرفت: ثبت 2800 مورد مراجعه مردمی از ابتدای سال تاکنون

در راستای اجرای سیاست های دولت در اداره کل راه و شهرسازی استان صورت گرفت: ثبت 2800 مورد مراجعه مردمی از ابتدای سال تاکنون

تاریخ انتشار: 1398/10/15|   بازدید: 88 |  print
مشاور مدیر کل و مسئول بازرسی و رسیدگی به حقوق شهروندان از ثبت 2800 مورد مراجعه حضوری شهروندان در اداره کل راه و شهرسازی استان در راستای طرح تکریم ارباب رجوع و رعایت حقوق شهروندی به منظور رفع مشکلات در حوزه فعالیتی راه و شهرسازی خبر داد .
 
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره كل راه و شهرسازي استان مازندران ، آقای داودی مشاور مدیر کل و مسئول بازرسی و رسیدگی به حقوق شهروندان گفت : در راستای اجرای سیاست های دولت درخصوص بررسی خواسته های مردمی با نگاه حل مسائل و رسیدگی به شکایات متقاضیان با تکیه بر رعایت حقوق شهروندی در بحث طرح تکریم ارباب رجوع ، ملاقات مردمی همواره در ایام سه شنبه هر هفته با حضور مدیر کل محترم برگزار می باشد .
وی اظهار داشت : ملاقات مردمی مدیر کل در حوزه فعالیت های راه و شهرسازی این اداره کل در زمینه های مختلف اعم از مسکن مهر ، ساخت ساختمان های دولتی ، ساخت راههای اصلی و فرعی ، ساخت و بهسازی و آسفالت راههای روستایی ، تهیه طرح های توسعه شهری و موارد قابل طرح در کمیسیون ماده 5 در حوزه شهرسازی و معماری و بازآفرینی و احیای بافت فرسوده و املاک و حقوقی می باشد .
مشاور مدیر کل و مسئول بازرسی و رسیدگی به حقوق شهروندان عنوان نمود: از آنجا که رسیدگی به بخشی از خواسته های مردمی مستلزم آنست که مباحث مطروحه با صدور دستور مدیرکل محترم علیرغم توجه معاونین ، موضوعات به آن رسیدگی و حل مشکل شود . شهروندان عزیز در ملاقات مردمی هفتگی به صورت صورت چهره به چهره مراجعه پس از استماع خواسته ها و شکایات مردمی از سوی مدیر کل محترم در چارچوب قانون و مقررات به آن رسیدگی و دستور و پاسخ سریع به آن داده می شود . و بر همین اساس این حوزه ( بازرسی و رسیدگی به حقوق شهروندان ) از طریق حوزه های معاونین خواسته های مردمی را پیگیری و اقدام می نماید .

  نظرات

نظری وجود ندارد.