پنجشنبه، 15 خرداد 1399
En | 
برگزاری هفتاد و هشتمین جلسه شورای مسکن استان

برگزاری هفتاد و هشتمین جلسه شورای مسکن استان

تاریخ انتشار: 1399/02/20|   بازدید: 67 |  print
هفتاد و هشتمین جلسه شورای مسکن با حضور معاونت امور عمرانی استانداری مازندران ، مدیرکل راه و شهرسازی و سایر دستگاه های خدمات رسان با هدف پیگیری طرح اقدام ملی مسکن برگزار شد .
 
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره كل راه و شهرسازي استان مازندران، در این جلسه با توجه به تاکید مقام معظم رهبری و ریاست جمهور محترم مبنی بر اولویت قراردادن تولید مسکن و با توجه به کلنگ‌زنی طرح اقدام ملی مسكن با حضور مقام عالی وزارت راه و شهرسازي در استان، مقرر گردید از توان شرکت‌های انبوه‌ساز و همچنین شرکت‌های تعاونی و پیمانکاران توانمند در حوزه مسکن مهر در صورت صلاحدید و تائید توسط دستگاههای ذیصلاح، برای اجرای طرح اقدام ملی استفاده گردد.
مهندس نظری اظهار داشت: فرمانداران محترم شهرستان در شورای برنامه‌ریزی شهرستان در خصوص بودجه سال جاری ، پیگیری نمایند تا حداقل 30 درصد اعتبارات دستگاه‌های اجرایی و شرکت را برای محدوده بافت فرسوده شهری اختصاص دهند و تمامی شرکت‌ها و دستگاه‌های اجرایی مکلف به اجرای آن می‌باشند.
مدیر کل راه و شهرسازي مازندران در ادامه تصريح كرد: مسكن دغدغه اصلي و ابتدايي براي هر خانواده اي محسوب شده ، از اين رو بر طرف كردن اين مسئله توسط خدمتگزاران مردم در دولتها مي تواند عاملي مهمي در جهت تعامل، همدلي و اعتماد مردم به آن دولت باشد.
سید محمد نظری مدیر کل راه و شهرسازي مازندران نيز در اين نشست در خصوص همکاری و تعامل دستگاه هاي خدمات رسان با دست اندرکاران طرح مسکن مهر گفت: طي جلسات منظم و پيگيري هاي مجدانه مسؤلين امر بسياري از مشكلات با همفكري دستگاه ها مرتفع شده است.
مدیر کل راه و شهرسازي مازندران با بيان اينکه در شوراي تامين مسکن استان و کميته هاي فني آن به طور منظم تشکيل و مشکلات مربوط به مسکن مهر طرح و پيگيري مي شود تصريح نمود : انشااله با تعامل و همدلی تمامی دستگاههای مرتبط با مسکن مهر بتوانیم پروژه مسکن مهر را هرچه سریعتر به سرانجام برسانیم .
همچنین در این نشست در خصوص برق رسانی به پروژه مسکن مهر سارویه ساری، مقرر گردید اداره کل راه و شهرسازی طی مکاتبه با سازمان ملی زمین و مسکن، از محل 1/3 اعتبارات سازمان ملی زمین و مسکن ، نسبت به تامین هزینه های انجام شده شرکت توزیع برق استان مبلغ سه میلیارد تومان هزینه های انجام شده بابت برق رسانی به پروژه مذکور ، اقدام نماید.
در رابطه با تامین اعتبار هزینه‌های مربوطه به برق‌رسانی و آبرسانی به پروژه سارویه ساری خارج از اعتبارات استانی، مقرر گردید دستگاه‌های خدمات‌ رسان (شرکت توزیع برق و شرکت آب و فاضلاب استان) طی مکاتبه‌ای با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان موضوع را پیگیری نمایند.
در پایان جلسه در خصوص كاهش نرخ سود دوران مشارکت بانک تجارت برای پروژه‌های مسکن مهر سارویه ساری، مجدداً تاکید گردید مديريت محترم شعب بانک تجارت استان حداکثر ظرف مدت یک هفته موضوع را از طریق بانک تجارت تهران پیگیری و نتیجه را در جلسه آتی گزارش نماید. همچنین اداره کل راه و شهرسازی نسبت به تنظیم نامه با امضاء استاندار به بانک تجارت کشور مبنی بر عدم اجرای مصوبات شورای مسکن استان (عدم تمکین اعمال نرخ سود 7 درصد ) ، اقدام نماید.
و ضمنا با توجه به گزارش بانک مسکن در خصوص افزایش مبلغ وام مسکن مهر از 40 به 45 میلیون تومان ، مجددا تاکید گردید اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی پیگیری نماید تا شرکت‌های تعاونی مسکن حداکثر ظرف مدت یک هفته نسبت به مراجعه به شعب بانک مسکن و پیگیری موضوع اقدام عاجل بعمل آورند.
  نظرات

نظری وجود ندارد.