| 22 تير 1399
En | 
ستاد استانی بازآفرینی شهری پایدار مازندران برگزار شد

ستاد استانی بازآفرینی شهری پایدار مازندران برگزار شد

تاریخ انتشار: 1399/04/07|   بازدید: 95 |  print
ستاد استانی بازآفرینی شهری پایدار با ریاست مهندس رازجویان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ، مدیر کل راه و شهرسازی استان و مدیران دستگاه های استانی عضو در محل استانداری برگزار گردید.
 
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان مازندران ، مهندس رازجویان ضمن تشکر و قدردانی از اقدامات بهنگام اداره کل راه و شهرسازی در خصوص احیاء و بهسازی محلات هدف ، ضمن تاکید بر مشکلات موجود در شهرهای استان ، مشارکت و تعامل دستگاه های ذیربط برای انجام این مهم را ضروری دانست و هماهنگی و مدیریت یکپارچه و استفاده از توان دستگاه های مختلف در راستای تحقق اهداف مدنظر را بسیار ضروری دانست.
مهندس رازجویان افزود: بازآفرینی شهری یک پتانسیل برای توسعه است زیرا دولت با این موضوع، تسهیلات مناسبی را ارائه می دهد.
وی ادامه داد: نظام مهندسی و دستگاههای دولتی نگاه ویژه ای به مناطق تحت پوشش بازآفرینی شهری داشته باشند.
رازجویان تصریح کرد: باتوجه به مشکلات اقتصادی و تحریم ها، شهرداری ها برای تقویت امید و رضایت مندی مردم باید از امکانات بازآفرینی شهری به بهترین نحو استفاده کنند.
معاون استاندار مازندران افزود: مدیریت شهری باید موضوع ساخت و سازها و توسعه شهری را ساماندهی کند.
رازجویان ادامه داد: بانک مسکن در ارائه تسهیلات بانکی ضمن درنظر گرفتن سند مالکیت، روند خدمت رسانی را تسریع کند.
در ادامه مهندس سید محمد نظری مدیر کل راه و شهرسازی استان ضمن اشاره به وجود حدود 4800 هکتار محدوده بافت فرسوده (بافت ناکارآمد میانی) و بالغ بر 1100 هکتار سکونتگاه های غیررسمی مصوب در شهرهای استان، افزود : برگزاری ستادهای بازآفرینی شهری پایدار نقش بسیار مهمی را در اجرای سیاست های ابلاغی دولت در راستای ارتقاء کمی و کیفی زندگی ساکنان محلات هدف دارد و خواستار توجه بیشتر مدیران شهری و استانی به مقوله خطیر و مهم ساماندهی محلات هدف شد.
وی افزود : این اداره کل ضمن تاکید بر تحقق برنامه های بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری، از برنامه های پیش رو و همچنین اجرایی شدن پروژه های مختلف در محلات هدف استان توضیحاتی را ارائه و ابراز امیدواری نمود با برنامه ریزی های به عمل آمده شاهد تغییرات و تحولات خوبی در محلات مورد نظر باشیم.
گفتنی است، در نشست مذکور سرپرست محترم امور شعب بانک مسکن استان و نمایندگان برخی شهرداری های استان، دبیران کارگروه های تخصصی و سایر اعضاء نقطه نظرات خود را بیان و تصمیماتی اتخاذ گردید.
  نظرات

نظری وجود ندارد.