| 19 مرداد 1399
En | 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران:

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران:

تاریخ انتشار: 1399/05/08|   بازدید: 55 |  print
مناطق مختلف مازندارن باید بر اساس مزیت ها و ظرفیت ها توسعه پیدا کند
 
مهدی رازجویان در جلسه بررسی مسایل عمرانی شهرستان های تنکابن، رامسر و عباس‌آباد، گفت: با تاکید استاندار مازندران، مدیران دستگاه‌های اجرایی باید به شهرستان‌های مختلف اساس بر اساس مزیت ها توجه ویژه‌ای داشته باشند تا زمینه ساز توسعه شود. ‎
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران ، مهدی رازجویان در جلسه بررسی و پیگیری مشکلات عمرانی شهرستان‌های تنکابن، رامسر و عباس‌آباد که با حضور شمس الدین حسینی، نماینده مردم در مجلس، مهندس نظری مدیر کل راه و شهرسازی استان مازندران، فرمانداران و شهرداران این سه شهرستان و مدیران کل راهداری، مدیریت بحران، جهاد کشاورزی و بنیاد مسکن برگزار شد، افزود: شهرستان‌های غرب استان مازندران دارای ظرفیت‌های بسیاری برای توسعه بیشتر هستند و ضرورت دارد با توجه به تاکیدات استاندار، بر اساس قابلیت ها نسبت به شکوفایی آن ها اهتمام شود.
رازجویان با تاکید بر اینکه ۳ شهرستان غرب استان مازندران پتانسیل بسیار مناسبی برای توسعه گردشگری دریایی دارند، ادامه داد: توسعه و بهسازی راه‌های این سه شهرستان در دستور کار مدیران‌ کل حوزه راه قرار بگیرد.
رازجویان تصریح کرد: اولویت‌بندی اتمام پروزه‌های عمرانی در دستور کار فرمانداران قرار بگیرد تا شاهد برنامه‌ریزی بهتری برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام باشیم.
وی با اشاره به اینکه طرح هادی شهر عباس‌آباد به زودی نهایی می‌شود، تصریح کرد: شهرهای غرب استان مازندران برای جذب سرمایه‌گذار پتانسیل بسیار خوبی دارند لذا شهرداران از تمام ظرفیت‌های موجود برای جذب سرمایه‌گذار و توسعه شهرها استفاده کنند.
وی با تاکید بر اینکه شهرهای مازندران باید امکانات بیشتری برای مردم فراهم کنند، افزود: توسعه زیرساخت‌های استان مازندران جهت خدمات‌رسانی مطلوب‌تر ، ضروری است.
رازجویان تصریح کرد: بر برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز تاکید می‌شود لذا کم‌کاری دستگاه‌های مربوطه در این موضوع مهم ، پذیرفتنی نیست.
وی افزود: ساخت و سازهای روستایی باید مدیریت شود لذا دهیاران نباید اجازه دهند بافت روستا با ساخت‌ و سازهای غیرمعمول از بین برود.
محورهای ارتباطی این استان جزو شاهرگ‌های حیاتی برای رشد و توسعه استان بوده و باید همه با نگاه ملی و ویژه به این مهم در جهت ایجاد یک راه ایمن و استاندارد در این استان از هیچ کوششی دریغ نکنیم.
وی تصریح کرد: با توجه به حجم بالای گردشگر و مسافر به استان در ایام تعطیلات و اقامت این افراد در شهرهای ساحلی غرب استان از جمله رامسر ، نوشهر، چالوس و ... می‌طلبد تا راه‌های ارتباطی غرب استان همواره ایمن و مناسب باشد.
وي با اشاره به اینکه افزایش ارتقاء ایمنی راه‌های غرب مازندران پرشتاب پیش می‌رود، گفت: غرب استان به دلیل شرایط جغرافیایی و جاذبه‌های فراوان گردشگری همواره پذیرای مسافران بی‌شماری است که به این منطقه رفت و آمد کرده و از مواهب طبیعی آن استفاده می‌کنند.
وی با تاکید بر لزوم توسعه زیرساخت‌های مازندران به‌منظور استفاده مطلوب از مواهب طبیعی و خدادادی، اظهار کرد: توسعه زیرساخت‌های این استان به‌ویژه جاده‌ها، در دستور کار دولت قرار دارد.
مدیرکل راه و شهرسازی مازندران درباره دیگر اقدامات این اداره کل در حوزه ساخت و توسعه راهها در غرب استان اشاره و یادآور شد : پروژهای متعدد راهسازی در غرب استان در دست اجراء بوده که انشاء اله با بهره برداری از این پروژه ها شاهد روانی ترافیک و کاهش تصادفات در محورهای مواصلاتی غرب استان باشیم .
در پایان این جلسه از تعدادی از پروژه‌های عمرانی شهرستان تنکابن بازدید به عمل آمد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.